Як зелена кава впливає на процес схуднення
Ця кава має великий попит серед тих, хто стежить за фігурою та дотримується дієти. Звичайно ж, в інтернеті можна знайти багато статей на тему того, що це всього лише хитрощі маркетологів і ніякого жироспалюючого ефекту у напою немає. Але є й безліч медичних досліджень, які підтверджують факт того, що його вживання справді позитивно впливає на втрату зайвих кілограмів.
Тож чи дійсно зелена кава допомагає схуднути? Беззаперечним є той факт, що у її складі є багато хлорогенової кислоти. Ця речовина працює як «блокування» глікогену, якому у звичайних умовах властиво розщеплюватися в печінці та м’язах. Через це організм змушений «виробляти» енергію в іншому місці, тобто спалювати жир.
Зелена кава для схуднення: міф чи реальність
Якщо продовжувати тему користі хлорогенової кислоти, яка у великій кількості присутня в напої, то у неї є ще дві важливі особливості.
- Антиоксидантні властивості.
- Гепатопротекторна дія.
Простіше кажучи, якщо пити таку каву регулярно, то організм старіє повільніше. Також це гарний профілактичний засіб проти цирозу та ракових захворювань. Не викликають сумнівів користь і результати вживання напою на початкових етапах боротьби із зайвою вагою. Зокрема, зелена кава має сечогінні властивості та добре справляється з видаленням набряків, властивих деяким стадіям ожиріння. Антиоксиданти у її складі також сприяють виведенню з організму токсинів, шлаків та радіонуклідів.
Є відомим і вплив зеленої кави на обмін речовин. Завдяки специфічному набору хімічних речовин та сполук суттєво прискорюються метаболічні процеси, що також позитивно впливає на схуднення. Напій знижує рівень цукру у крові, тому його часто рекомендують для профілактики цукрового діабету. При цьому занадто багато пити його не можна, достатньо 1-2 чашки на день.
Наукові докази та думки експертів однозначно вказують на користь від вживання напою. Причому це стосується не лише позбавлення зайвої ваги. Наприклад, кофеїн має такий вплив:
- покращує роботу мозку;
- знімає втому;
- допомагає при головних болях;
- покращує пам’ять.
Варто згадати ще й про ранозагоювальний ефект, яким відрізняється необсмажена кава.
Способи вживання зеленої кави для досягнення результатів
Якщо ви віддаєте перевагу зерновому продукту та свіжому помелу, то важливо знати, що така кава не проходить обсмажування. Через це зерна мають високу твердість. Побутовою кавомолкою змолоти їх не вийде, її потужності просто не вистачить. Можна, звичайно, спробувати роздробити їх, але тоді є велика ймовірність того, що напій вийде не насиченим. Адже великі частинки просто не зможуть віддати смак.
Практично всі рецепти та рекомендації зводяться до того, що готувати напій краще класичним способом – у турці. Якщо помел ближче до грубого, то підійде й френч-прес. Але надто довго настоювати напій не варто, оскільки існує велика ймовірність того, що напій вийде гірким. Цукор додавати не рекомендується. Але якщо зовсім неможливо без солодкого, то можна взяти трохи натурального меду.
Якщо не надто захоплюватися напоєм, то побічні ефекти зелена кава практично не дає. Виняток можуть становити лише ті випадки, коли у людини є захворювання травної або серцево-судинної системи. Краще утриматися від її вживання у вечірній час, оскільки кофеїн збуджує нервову систему. Через це можуть бути проблеми зі сном.
Як обрати найкращий продукт для схуднення
Що стосується вибору сортів, то тут абсолютно такі ж принципи, що й у випадку зі звичайною (смаженою) кавою. Любителям м’якого, з легкою кислинкою смаку добре підійде арабіка. А ось робуста є оптимальним вибором для тих, хто полюбляє більш міцний напій з виразною гіркуватістю.
Досвід користувачів і відгуки свідчать про те, що найбільшою популярністю користуються ефіопські, гватемальські, кенійські та бразильські сорти. Вони відрізняються трохи помітною насолодою та післясмаком з відтінками тропічних фруктів. Якщо вам більше до душі міцність та терпкий смак, зверніть увагу на сорти з Нікарагуа та Конго.
Доволі важливі нюанси обробки зерен. Наприклад, сорт Мусонний Малабар має аромат мускатного горіха у поєднанні з чорним перцем. Його обробляють із застосуванням солоного повітря та прянощів, а зерна розміщуються у вологому приміщенні.