Дієта з використанням зеленої кави
Несмажена кава стала популярною відносно недавно. Причина цього – велика кількість корисних речовин. Але не лише це є її візитною карткою. Багато людей, які бажають скинути зайву вагу, включають її до свого раціону.
Зелена кава для схуднення – чудовий варіант. І ось чому. У її складі багато хлорогенової кислоти, що бере участь у спалюванні жиру. Причому найбільша концентрація саме у необсмажених зернах. Річ у тому, що при сильному температурному впливі вона розкладається. Наприклад, при темному обсмажуванні її залишається лише близько 20% від початкової наявності.
Як правильно включити її в раціон
Зелену каву рекомендується вживати за 10-15 хвилин до їди. Це дозволяє притупити почуття голоду. Щодо обсягу, то достатньо однієї звичайної чашки. Важливо не додавати цукор. Основна її дія здійснюється завдяки хлорогеновій кислоті. Вона відіграє роль регулятора концентрації цукру в крові та стимулює зниження рівня глюкози.
Дієта із зеленою кавою, у поєднанні з правильним харчуванням та фізичними навантаженнями, дуже дієва. У ній міститься багато хрому, завдяки якому зменшується потяг до солодкого та хлібобулочних виробів. Використовувати слід саме зерна або свіжомелений склад. Тому що в аптеках часто під виглядом такої кави продають екстракт із низькою концентрацією..
Ефективність дієти можна відчути вже за місяць. Дослідження показали, що при регулярному вживанні та дотриманні дієти можна скинути до 5 кг за чотири тижні. Однак, якщо у вас є певні проблеми зі здоров’ям, то від напою краще відмовитися. Протипоказання такі:
- проблеми із травленням;
- висока нервова збудливість;
- гіпертонія;
- період лактації;
- апное.
Користь зеленої кави для схуднення
Треба розуміти, що сам собою цей напій жир не спалює. Він має скоріше непрямий вплив. Полягає він, наприклад, у збільшенні працездатності та фізичних сил. Під дією аденозину зменшується нервова напруга. Відновлюється нормальне функціонування печінки.
Однак не слід для втрати ваги зловживати такою кавою. По-перше, це послабить загальний позитивний ефект. А по-друге, може початися діарея, нудота та аритмія. На смак це не зовсім звична для всіх обсмажена кава. Тому для покращення смакових властивостей можна скористатися добавками.
- Кориця.
- Імбир.
- Чорний перець.
- Кардамон.
Кориця ще додатково прискорює метаболізм. Вживання зеленої кави має й загальнозміцнюючу дію. У її складі понад 1200 корисних мінералів та мікроелементів, амінокислоти, пектин, клітковина, антиоксиданти. Для посилення ефекту до неї можна додавати й лимон, багатий на вітамін C. Це не тільки покращить смак, а ще й оптимізує обмін речовин.
Рецепти дієти із зеленою кавою
Як ми вже писали, занадто багато такої кави пити не можна. Цілком достатньо буде трьох чашок на день перед основними прийманнями їжі. Несмажені зерна дуже тверді, для їх перемелювання потрібна потужна кавомолка. Тому краще придбати мелений склад у вакуумній упаковці. Для приготування однієї чашки достатньо столової ложки кави. Склад засипається в турку та вариться на повільному вогні до появи пінки.
Кава в раціоні схуднення не має бути «основним гравцем». Насамперед важливо правильно харчуватися та вести активний спосіб життя. І в такому разі напій лише посилить ефективність. Можливо, деяким не сподобається його смак, який відрізняється від обсмажених сортів. Для його поліпшення можна поекспериментувати зі спеціями та прянощами.
Кращий спосіб підтримання ідеальної фігури – стежити за своїм раціоном і загальним станом здоров’я. У цьому питанні сирі кавові зерна є джерелом користі. Вони багаті на антиоксиданти, сприяють виведенню токсинів і холестерину з організму. Також вони мають виражену сечогінну дію, що теж добре для зменшення ваги та зняття набряклості.
Побічні ефекти дієти із зеленою кавою
Це питання ми вже частково порушували вище. Якщо вживати напій помірно, побічних ефектів практично немає. Але в деяких людей може бути вроджена гіперчутливість до кофеїну. Тому може відчуватися легка нудота, підвищення тиску, аритмія. Тут важливо згадати про те, що у зелених сортах кофеїну стільки ж, скільки й в обсмажених.
Результати та рекомендації від дієтологів свідчать про те, що сирі кавові зерна є цінним джерелом корисних елементів. При обсмажуванні руйнується більшість унікальних хімічних сполук, корисних для організму. Але перед початком вживання все ж таки краще проконсультуватися з лікарем.