Показано один результат
Звичайно ж багато хто любить каву за її тонізуючі та бадьорі властивості. Вона стимулює роботу мозку, знімає втому, активізує нервову систему. Все це стає можливим завдяки наявності кофеїну. Але як бути, якщо він протипоказаний з медичних чи інших причин, а розлучатися зі смаком та ароматом улюбленого напою зовсім не хочеться?
У такій ситуації чудовим рішенням є арабіка без кофеїну. Відомо, що він впливає не тільки на серце та мозок, а й на систему травлення. Зокрема, активізує вироблення гормону гастрину, що призводить до виділення соляної кислоти. Для чутливого шлунку це може обернутися печією та нудотою.
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
Кава без обмежень
Декофеїнізація робить напій практично нешкідливим для організму. В результаті спеціальних технологічних процедур, при виробництві такої кави, вміст кофеїну в ній знижується до зовсім незначного – 0,1%. Якщо порівнювати зі звичайними кавовими сортами, то в арабіці його приблизно 1,5%, а в робусті – 2,7%.
Купити арабіку без кофеїну вирішують не тільки люди з медичними протипоказаннями, але й ті, хто веде здоровий спосіб життя. Вживання такого напою сприяє прискоренню процесу розщеплення глюкози у крові, завдяки чому знижується ризик появи цукрового діабету. Також декаф дозволено для вагітних. Найбільшу популярність мають два види:
- Чиста арабіка.
- Арабіка з додаванням робусти (70/30, 60/40, 50/50).
Поставляється арабіка без кофеїну у вакуумній упаковці. Заповнення її інертним газом дозволяє надовго зберегти смакові та ароматичні характеристики продукту. Саме тому багато хто бажає купувати її оптом. Після відкриття пакунку термін зберігання скорочується. Щоб аромат і смак довго залишалися на високому рівні, важливо зберігати каву правильно: у темному прохолодному місці, якомога далі від джерел тепла та сильного запаху.
Здорова кавова альтернатива
Важливо знати, що крім кофеїну в каві міститься ще кілька сотень різних хімічних сполук, що позитивно впливають на організм:
- підвищують тонус;
- покращують пам’ять;
- підвищують активність та працездатність.
Крім цього, в результаті медичних досліджень було виявлено, що декаф бере участь у профілактиці появи доброякісних пухлин.
Кава без кофеїну для людей із серцевими проблемами не протипоказана. Вона не впливає негативним чином на функціонування серцево-судинної системи. Також її можна пити тим, хто має підвищений артеріальний тиск. Арабіка – найкращий вибір, адже у неї м’який смак, неперевершений аромат і приємний післясмак.
Чим відрізняється арабіка без кофеїну від звичайної арабіки?
У сенсі смаку та аромату декаф практично нічим не відрізняється від звичайної кави. Сучасні методи декофеїнізації постійно вдосконалюються. Завдяки цьому вдається зберегти більшість вихідних смако-ароматичних характеристик.
Як виготовляється арабіка без кофеїну?
Існує декілька таких технологій. Найпоширеніша з них полягає у замочуванні кавових зерен у спеціальному розчиннику. В результаті кофеїн залишається в ньому, а зерна витягуються та висушуються. Є й швейцарська методика, яка передбачає замочування у звичайній воді з подальшою фільтрацією через активоване вугілля.
Чи має арабіка без кофеїну такі ж корисні властивості, як звичайна кава?
В результаті декофеїнізації більшість корисних речовин та хімічних сполук залишається у складі. Зокрема, це стосується амінокислот, антиоксидантів, ліпідів, хлорогенової кислоти. Всі вони позитивно впливають на роботу мозку, травлення та нервової системи.
Чи можна вживати арабіку без кофеїну під час вагітності?
Безкофеїнову каву можна пити вагітним жінкам, оскільки кофеїну в її складі дуже мало. Проте надто захоплюватися напоєм не рекомендується. Інформацію про дозволену добову дозу краще уточнити у лікаря-гінеколога.
Чи є різниця в смаку між арабікою без кофеїну та звичайною арабікою?
Смакові відмінності практично непомітні, оскільки наявність чи відсутність кофеїну на смаку практично не відбивається. Різниця може відчуватися між декофеїнізованими сортами, тому що у робусти більш терпкий, гіркий і насичений смак.
Як правильно зберігати арабіку без кофеїну?
Правила зберігання тут стандартні. Розкритий пакунок необхідно добре закрити або пересипати вміст у герметичний контейнер. Зберігати краще у темному та прохолодному місці. Адже при нагріванні може виділятися ефірна олія. У холодильнику зберігання не рекомендується, оскільки кава може вбирати запахи.