Блог

Кава без кофеїну для здоров’я: переваги та можливі обмеження

Кава без кофеїну

Безкофеїновий напій – справжня знахідка для тих, хто любить каву, але не хоче, щоб кофеїн якимось чином впливав на організм. Багато хто заперечить, що без цієї речовини улюблений напій втрачає більшу частину своїх головних особливостей. Тобто не надає бадьорості, не змушує вранці прокинутись швидше й не знімає втому.

Але це зовсім не так. Адже вживання кави, як відпочинок для душі й тіла, а також для підвищення бадьорості зовсім не передбачає обов’язкову наявність кофеїну. Крім нього у складі кавового напою є безліч інших хімічних речовин і сполук, які активізують роботу мозку, серця та центральної нервової системи.

Смакові насолоди без стимулюючого ефекту

Декофеїнізація ніяк не впливає на смак напою. Сучасні технології дозволяють зберегти більшість смако-ароматичних характеристик. Тому безкофеїнові сорти представлені звичними трьома варіантами.

  1. Арабіка.
  2. Робуста.
  3. Бленди.

Найбільший попит має безкофеїнова арабіка, у якої м’який смак, приємна кислинка та інтенсивний аромат. Робуста, як кава без кофеїну, не така популярна. Багатьом вона здається надмірно гіркою та терпкою. Що стосується блендів, то їм віддають перевагу поціновувачі «золотої середини». Якщо додати до арабіки трохи робусти, то виходить збалансований (за кислотою та гіркотою) смак. Існує безліч різних пропорцій. Можна створювати їх і самостійно, наприклад, змішуючи зерна.

Смакові особливості декофеїнізованого напою такі, що більшість людей практично не помічає відмінностей від звичайної кави. Технологія передбачає лише видалення кофеїну. Ефірні олії та інші важливі речовини у складі зерен залишаються. Саме вони найбільше впливають на смак і аромат.

Кава без кофеїну для здоров'я: переваги та можливі обмеження

Як вибрати каву без кофеїну: сорти та характеристики

Вище ми вже розібралися з тим, що безкофеїнові напої виготовляються на основі арабіки, робусти та блендів. Якщо ви віддаєте перевагу м’якому смаку з насиченим післясмаком – обирайте арабіку. Залежно від регіону вирощування післясмак буває різним:

  • квітковий;
  • карамельний;
  • шоколадний;
  • хлібний;
  • цитрусовий.

Кава без кофеїну та її різновиди – предмет вивчення багатьох досліджень. Йдеться не лише про дегустаційні тести, а й медичні. Їх результати показують, що невелика частина кофеїну все ж таки залишається (близько 0,1%). Вплив на серцево-судинну систему цієї концентрації є незначним. Проте, деякі обмеження все ж таки існують. В основному вони стосуються людей із хронічними захворюваннями судин, суглобів, кісток; гастритом і виразкою.

Секрети приготування кави без кофеїну

Останнім часом особливою популярністю користуються кавомашини зі встановленими налаштуваннями. Заварювати напій за допомогою – простіше простого. Достатньо вибрати відповідний режим, і техніка зробить все сама. Але багато хто використовує й традиційні способи, наприклад приготування в турці. Для однієї порції достатньо буде 1-2 чайні ложки меленої кави. Цукор додається до смаку.

Професійні рецепти та рекомендації містять такий обов’язковий пункт як використання м’якої фільтрованої води. Цей фактор досить відчутно впливає на смак готового напою. Вода наливається не до країв, треба залишити кілька сантиметрів. Заварювання здійснюється на слабкому вогні до того моменту, коли почне підніматися шапочка з піни. Доводити до кипіння не рекомендується.

Ця кава – для кавових ентузіастів і всіх, кому протипоказаний кофеїн з медичних причин. Вона допомагає не розлучатися з улюбленим напоєм, але при цьому суттєво знижує ймовірність нашкодити здоров’ю.