Блог

Як вибрати каву для дріп-приготування: сорти та обсмажування

дріп кава

Дріп-пакети – відносно нещодавня новинка кавової індустрії. Вони стали настільки популярними, що зараз випускає їх практично кожен виробник. Тому сучасний асортимент цього продукту настільки великий, що не завжди просто зробити оптимальний вибір.

По суті «дріп» є натуральною меленою кавою, яка порційно розфасована в спеціальні пакетики з фільтрувального паперу. Кавова культура, що при цьому використовується, може бути різною. Але найчастіше зустрічається або 100% арабіка, або бленди з додаванням робусти. При виборі конкретного сорту слід враховувати, перш за все, власні смакові вподобання.

Тут важливо знати, що у арабіки смак м’якший та кислуватіший, а аромат – інтенсивний. А ось робуста відрізняється міцністю й виразною гіркуватістю. Не варто забувати про те, що заварювання кави в дріп-кавоварці дуже схоже на звичайне приготування у чашці методом настоювання. Тому вкрай важливо звертати увагу на ступінь обсмажування та міцність кави. Адже якщо гущавину вчасно не видалити, то напій може бути занадто міцним і гірким. Щоб цього не сталося, краще вибирати обсмажування ближче до середнього.

Не можна сказати, що одні сорти та обжарка кращі, а інші – гірші. Тут все залежить від індивідуальних смаків. Якщо ви віддаєте перевагу «золотій середині», тобто оптимальному балансу міцності, кислинки та гірчинки, то краще обирати бленди. Найпоширенішими є суміші в пропорціях 80/20 і 70/30, де більша частка припадає на арабіку.

Як правильно приготувати та насолоджуватися смаком

Як ми вже писали вище, приготування багато в чому нагадує звичайне заварювання у чашці. Послідовність дій тут така.

  1. Витягти з фольгованої упаковки фільтр-пакет.
  2. Розправити картонні «вушка», що знаходяться у верхній частині.
  3. Розмістити “вушка” на краях чашки (вони потрібні для утримання пакетика).

Як бачите, приготування дріп-кави вдома, в офісі й навіть на природі не становить особливих труднощів. Рекомендується заварювати такий напій проливаючи гарячу воду тоненьким струмком через гущу, після чого витягати пакетик. Якщо його настоювати, то легко можна не вгадати з часом і кава буде гірчити. Одна з основних переваг «дріпу» якраз і полягає в тому, що гущу можна видалити.

Важливі основи та секрети приготування ми вже розглянули. Тепер настав час поговорити про пакетик. Фільтр-пакет із кавовим складом знаходиться в упаковці з фольги, яка вакуумізована інертним газом. Завдяки цьому мелена кава довгий час зберігає високі смакові та ароматичні властивості. Термін її придатності становить близько 12 місяців.

Як вибрати каву для дріп-приготування: сорти та обсмажування

Як вибрати кавовий фільтр для дріп-приготування

Зазвичай фільтри не використовуються для “дріпу”, адже мелений склад з самого початку фасується в паперовий фільтр. Він зроблений з дуже дрібною перфорацією, яка необхідна для того, щоб кава контактувала з водою, але використана гуща при цьому не потрапляла у готовий напій. Але можна використовувати щільніший фільтр, який не пропускає кавові олії.

Дріп – універсальний спосіб приготування кави. Фільтр для нього можна використовувати з різних матеріалів:

  • папір;
  • метал;
  • нейлон;
  • тканина.

Більшість експертів рекомендують обирати паперові фільтри. Велика їхня перевага полягає у тому, що вони недорогі та одноразові (металевий фільтр, наприклад, доводиться мити після кожного використання). Щоб не було ніякого впливу на смак напою, краще обирати виріб з натуральної целюлози. У більш дешевих варіантах може відчуватися смак картону.