Блог

Кава без кофеїну: розкриваємо секрети безповоротного смаку

кофе в зернах

Безкофеїновий напій вже давно став чудовою альтернативою для тих, хто хоче обмежити вплив кофеїну на свій організм. І це не лише ті, кому він протипоказаний з медичних причин. Декаф – чудовий варіант насолодитися кавою у вечірній час, без ризику викликати порушення сну.

Як вибрати ідеальну каву без кофеїну

Сучасні технології декофеїнізації дозволяють “витягти” зі складу тільки кофеїн, при цьому основний смак і аромат залишаються незмінними. Тому критерії вибору тут абсолютно такі самі, що й при виборі звичайних сортів. Основних безкофеїнових сортів два – арабіка та робуста. Перший з них обирають любителі м’якого смаку та інтенсивного смаку. У смаку арабіки переважає кислинка, а ось гіркота – на другому плані. 

Робуста, як вибір кави без кофеїну, є оптимальною для шанувальників більш міцного та насиченого смаку, в якому домінує гіркота та терпкість. Якщо ви любите післясмак з різними відтінками (квіти, шоколад, карамель, фрукти), хорошим вибором буде африканська арабіка (Кенія, Нікарагуа). Також у безкофеїновій категорії зустрічаються купажі, які добре підходять для любителів унікальних смакових поєднань.

Кава без кофеїну випускається і у форматі блендів, коли арабіка та робуста перемішуються у різних пропорціях. Цей варіант оптимальний для тих, хто любить «золоту середину» – тобто збалансований смак, у якому гіркота та кислота гармонійно доповнюють один одного. Найчастіше в блендах переважає арабіка.

Як насолоджуватися кавою без кофеїну

В результаті декофеїнізації в напої залишається багато корисних для організму речовин: вітамін B, магній, антиоксиданти, калій. У комплексі ці елементи активізують метаболічні процеси в організмі та сприятливо впливають на роботу багатьох органів. Але як щодо смакових властивостей?

Найсмачніший варіант – безумовно для кожного свій. Хтось любить чистий напій, а комусь більше до вподоби використання добавок. Варіантів розведення кави дуже багато:

  • топінги;
  • сиропи;
  • прянощі;
  • спеції;
  • молоко;
  • вершки;
  • мед.

Причому деякі з них можна комбінувати між собою, створюючи унікальні смакові поєднання. А насолоджуватися чистим напоєм можна практично безмежно, тому що в ньому немає кофеїну та дуже мало калорій.

Кава без кофеїну: розкриваємо секрети безповоротного смаку

Переваги та недоліки кави без кофеїну для вашого організму

Корисний вплив на роботу організму особливо відзначають люди, котрі займаються спортом. Як згадувалося, вживання декафа сприяє прискоренню обмінних процесів. А це додаткова енергія, яка може бути задіяна організмом у разі великих навантажень. До того ж така кава менш сечогінна та утримує воду.

Кава без кофеїну для дітей зазвичай не рекомендується. Та й самим дітям навряд чи вона сподобається за смаковими властивостями. Але деякі медичні фахівці схиляються до того, що з 13-15 років пити такий напій можна. Але, звісно, в помірних обсягах. Все-таки треба пам’ятати, що в каві є деякі речовини та мікроелементи, які корисні в період фізичного розвитку дитини.

Користь від кави без кофеїну можна довести навіть тим, що це повністю органічний продукт. Під час його виробництва ніякі консерванти чи харчові добавки не використовуються. Його рекомендують для профілактики цукрового діабету другого типу, оскільки він сприяє зниженню рівня цукру в крові.

З недоліків варто відзначити той факт, що безкофеїнова кава, як і звичайна, сприяє вимиванню кальцію. Також посилюється виділення шлункового соку, що є небезпечним при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту.