Кава без кофеїну: смакові нюанси та позитивний ефект для нашого організму
Сучасна кавова індустрія пропонує любителям кави безліч різних варіантів. Є серед них і безкофеїновий напій – відмінна альтернатива для кофеманів, яким необхідно знизити рівень споживання цієї речовини. Його виготовляють за спеціальною технологією, внаслідок якої вдається досягти 99% декофеїнізації.
Кава без кофеїну, всупереч розповсюдженому міфу, це повністю натуральний продукт. Смакові та ароматичні властивості у неї такі самі, як і у звичайних сортів. Але може, звичайно, відчуватись деяка м’якість через те, що немає кофеїнової міцності. Безумовна перевага декафа в тому, що його можуть вживати абсолютно всі. Навіть ті, хто має проблеми з артеріальним тиском і серцево-судинною системою.
Різновиди кави без кофеїну абсолютно такі самі, що й у звичайного напою. В основному це арабіка та бленди, але є й чиста декофеїнізована робуста. Арабіка користується більшою популярністю, оскільки відрізняється більш м’яким смаком, тонким ароматом і різноманітним післясмаком. У блендах робуста зазвичай має меншу частку. Її додають для надання легкої гіркоти та терпкості.
Які переваги споживання кави без кофеїну для організму
Видалення кофеїнової складової дозволяє суттєво знизити навантаження на серце, судини та артеріальний тиск. Але є ще низка менш очевидних, але досить важливих переваг.
- Відсутність впливу на центральну нервову систему.
- Прискорення розщеплення глюкози (профілактика цукрового діабету).
- Зменшення кофеїнової залежності.
- Поліпшення рівня ферментації у печінці.
Емоційний стан та сон не порушуються внаслідок вживання. Пити таку каву можна навіть під час вагітності та годування груддю. Багато хто помилково вважає, що основною активною речовиною у звичайному напої є кофеїн. Але це не зовсім так. Крім нього у складі є ще кілька сотень різних хімічних сполук. Вони стимулюють роботу мозку, покращують самопочуття та усувають почуття втоми.
Безкофеїнова кава має й поживну цінність. В ній багато вітамінів групи B, які сприяють виведенню токсинів, підвищують імунітет, покращують стан нігтів та волосся. Також напій багатий на калій, магній та залізо. Ці елементи благотворно впливають на організм:
- нормалізують кров’яний тиск;
- регенерують клітини;
- сприяють нормальному травленню.
Як правильно вибрати та заварити каву без кофеїну
Вибір переважно залежить від індивідуальних смаків. Якщо ви любите «легкий» напій, без яскраво вираженої гіркуватості – вибирайте 100% арабіку. А ось для любителів збалансованого смаку гарним вибором буде бленд із 30% вмістом робусти. Обирати краще зерновий продукт, тому що тільки свіжий помел забезпечує найкращий аромат.
Якщо ви вирішили обмежити споживання кави, декаф буде ідеальним рішенням. Він добре допомагає тим, хто має певну залежність від кофеїну: смак залишається звичним, а негативний вплив відсутній. При цьому строгих обмежень вживання немає. Улюбленим напоєм можна насолоджуватися навіть перед сном без ризику появи безсоння.
Найкращий спосіб приготування – для кожного свій. Хтось віддає перевагу класичній турці, а комусь простіше довірити цю роботу кавомашині. Дамо кілька основних рекомендацій щодо приготування:
- використовуйте м’яку очищену воду;
- температура води має бути в межах 90-95 °C;
- помел робіть безпосередньо перед приготуванням.
З декафом завжди можна експериментувати. Любителі незвичайних смаків та ароматів додають сиропи, топінги, спеції та прянощі. Таким чином можна внести різноманітність у повсякденне кавування.