Блог

Як вибрати та правильно приготувати дріп-каву

drip coffee

Часто дріп-пакети порівнюють зі звичайним заварюванням у чашці. Так, справді таку аналогію провести можна. Але дріп-формат це досконаліший спосіб, оскільки напій виходить без гущі – вона видаляється разом із використаним пакетиком. Розкажемо докладніше про цю методику.

Секрети правильного заварювання дріп-кави

Насамперед слід зазначити, що в пакетиках знаходиться мелена кава. Тому дуже важливий період часу, протягом якого склад контактуватиме з водою. Якщо перетримати гущу у воді, то напій може бути занадто міцним. У цьому плані, якщо порівнювати зі звичайним заварюванням у чашці, дріп-пакетики – більш гнучкий спосіб.

Дріп кава є однопорційним пакетом об’ємом 10-12 г, який за допомогою спеціальних картонних фіксаторів розміщується на бортах чашки. Має значення той факт, що він не заливається водою для настоювання. Необхідно проливати воду дуже тоненькою цівкою крізь кавовий склад. Це дозволяє максимально розкрити всі смакові та ароматичні властивості. Тобто без ризику, що напій перенастоїться і стане гірким.

Вибір кави у дріп-форматі такий самий, як і в інших видах. Є три основні різновиди.

  1. Арабіка.
  2. Робуста.
  3. Бленди.

Арабіку обирають шанувальники м’якого смаку з різноманітним післясмаком та яскравим ароматом. У робусті вдвічі більше кофеїну, тому їй віддають перевагу любителі міцного, гіркого та терпкого напою. Бленди вважаються «золотою серединою», тому що поєднують у собі найкращі характеристики обох сортів.

Як покращити смак дріп-кави за допомогою технік приготування

Пакет розрахований на одну чашку. Об’єм її може становити від 150 мл до 190 мл. Якщо вибрати занадто велику чашку, то смак може вийти не таким насиченим. Використовувати окріп не рекомендується, оскільки надто висока температура руйнує деякі хімічні сполуки, що впливають на смак та аромат.

Всі техніки приготування дріп-кави передбачають використання води, нагрітої від +90 °C до +95 °C. Звичайно ж, не у всіх є чайник з датчиком температури. Тому можна просто закип’ятити воду і дати їй охолонути протягом кількох хвилин. Після заповнення чашки занадто довго тримати пакетик у воді не потрібно. Зазвичай у «дріпах» використовується тонкий помел, який швидко настоюється. Але якщо ви любите міцну каву, то цією рекомендацією можна знехтувати.

Особливості заварювання такі, що вся процедура займає не більше 2-3 хвилин. При цьому напій виходить абсолютно чистим – у чашці не буде жодної кавової частинки. Це досягається завдяки використанню тонкого фільтрувального паперу. Він виготовлений з натуральної целюлози, яка при контакті з гарячою водою ніяк не впливає на смакові та ароматичні характеристики.

Кавовий фільтр знаходиться у вакуумованій упаковці з фольги. Вона добре зберігає всі властивості меленого складу. Смак такої кави може відрізнятись від напою, приготовленого в кавомашині. Тому що олії, що містяться в ньому, не контактують з металевими елементами та не вступають таким чином в окислювальні реакції.

Вищеописана техніка приготування сприяє зниженому вмісту кафестолу та кахвеолу – ліпідів, що накопичуються в гущі. Ці речовини активно впливають на роботу серцево-судинної системи. Таким чином можна сказати, що це один із найбільш щадних, у плані активного впливу на організм, спосіб заварювання.