Блог

Чарівний світ ароматизованої кави

виды кофе

Кавова індустрія ніколи не стоїть на місці та постійно пропонує якісь смачні новинки. Однією з них останнім часом стала кава з різними ароматами. Цей формат швидко набув популярності, оскільки дозволяє насолодитися звичним напоєм, але з удосконаленою ароматикою. Причому вибір запахів настільки великий, що навіть найвибагливіший гурман знайде для себе щось слушне.

Як виготовляють ароматизовану каву

Виробництво такого продукту здійснюється за допомогою різноманітних технологій обробки. Усього їх три.

  1. Упаковка.
  2. Зерна.
  3. Порошок.

Перший варіант передбачає розпилення екстракту на внутрішній бік пакувального матеріалу. Після цього туди поміщаються зерна, а сама упаковка щільно запечатується (або вакуумується зсередини).

Другий варіант передбачає процес виробництва ароматизованої кави шляхом напилення екстракту на зерна. У цьому випадку, що дуже важливо, змінюється не лише ароматична складова, а й смакова. У третьому способі мелений склад пропускається через нагріту воду, розведену ароматизаторами. Або можлива обробка ароматизованою парою. Цей спосіб є найпоширенішим.

Всі ці технології ароматизації кави мають свої нюанси, що відбивається на кінцевій вартості та характеристиках продукту. Є ще один спосіб, який використовується не так часто. Полягає він у додаванні спеціальних спецій у процесі обсмажування зерен. Але він не дуже поширений, оскільки вибір таких добавок не дуже великий. У промислових масштабах така технологія не застосовується.
Натуральні проти штучних ароматизаторів «програють» за двома важливими пунктами – ціна та асортимент. Як натуральні можуть застосовуватися в основному тільки спеції та прянощі, і вони досить відчутно підвищують кінцеву вартість продукту. Важливо розуміти, що штучні ароматизатори – це не якась хімія, небезпечна для здоров’я людини. Це харчові добавки, які пройшли всі необхідні перевірки та сертифікати.

Популярні смаки ароматизованої кави

Розвиток технологій у харчовій промисловості дав змогу отримати безліч різноманітних ароматизаторів. Вони можуть імітувати різні смаки й запахи – від випічки та десертів до лікерів і міцного алкоголю. Складно уявити таке поєднання як апельсин у шоколаді, але технології дозволяють зробити ароматизатор з такими характеристиками.

Але найпопулярніші смаки кави це все ж таки більш звичні ягоди, фрукти, горіхи, шоколад, ваніль і карамель. Тут перевага в тому, що різні види кави можна ще й змішувати для отримання унікальних і екзотичних поєднань. Для цього достатньо перед помолом просто змішати зерна з різними ароматами у необхідних пропорціях.

У звичайних рецептах ванільна кава готується за допомогою одного із трьох інгредієнтів:

  • стручки ванілі;
  • ванільний цукор;
  • лікер з ваніллю.

Але ароматизований варіант дозволяє з самого початку отримати відповідний аромат, без будь-яких додаткових маніпуляцій. При цьому він практично повністю відповідає оригінальному.

Карамельна кава – теж один із найпоширеніших продуктів. Її особливість у тому, що вона добре поєднується з різними добавками на кшталт молока, вершків, сиропів, топінгів. На її основі також робиться багато різних коктейлів. Найкраще вона розкриває свої властивості у свіжомеленому вигляді.
Горіхова кава добре поєднується з вершками та молоком. Причому різні її різновиди (лісовий горіх, мигдаль, кокос) мають різні смако-ароматичні нотки. Вона має приємний і «спокійний» ненав’язливий запах, тому напій рекомендується вживати в другій половині дня.

Чарівний світ ароматизованої кави

Приготування ароматизованої кави вдома

За великим рахунком, така кава заварюється абсолютно тими ж способами, що і звичайна. Але найкраще, звісно, підходить класична методика – у турці. Це нехитре пристосування є в будинку кожного кавомана, а сам процес приготування дуже простий.

  1. Змолоти зерна.
  2. Насипати 1-2 чайні ложки порошку в турку.
  3. Залити водою до початку вузької частини.
  4. Варити на повільному вогні до появи пінки-шапочки.

Дуже популярні рецепти ароматизованої кави з використанням молока. Воно робить смак ніжнішим, але при цьому не змінює ароматичних властивостей. Змінюючи пропорції можна експериментувати зі смаком, роблячи напої близькі до лате або капучино. Для посилення деяких відтінків запаху можна додатково користуватися ваніллю та корицею.
Щоб домашня кава у турці була ідеальною, не доводьте її до кипіння. Навіть древні бедуїни знали про цей лайфхак, тому ставили турку не на вогонь, а на розпечений пісок. Річ у тому, що кип’ятіння руйнує деякі компоненти на хімічному рівні, через що якість напою погіршується.

Користь і шкода ароматизованої кави

Якщо говорити про корисні властивості цього напою, то, ясна річ, що в самих ароматизаторах практично ніякої користі немає. А от у каві їх чимало. У її складі є антиоксиданти, рибофлавін, калій, ніацин, магній та ін. У комплексі з кофеїном всі ці речовини благотворно впливають на роботу мозку та нервової системи, знімають втому, підвищують тиск.

Алергени в ароматизаторах є так само, як і в інших звичних продуктах харчування (молоко, мед, ягоди, фрукти, шоколад і т.д.). Реакція на них дуже рідкісна та індивідуальна, тому в цьому питанні все залежить від конкретних особливостей організму та здоров’я окремої людини.
Безпека ароматизаторів підтверджується тим простим фактом, що вони випускаються у промислових масштабах. А продукти, в яких вони містяться тією чи іншою мірою, продаються практично у кожному магазині.