Блог

Секрети та властивості зеленої кави для здоров’я та краси

зелена кава

Початком популярності цього продукту можна вважати 2012 рік, коли вчені зі Скрентона (США) виявили, що вживання настою з необсмаженої кави допомагає спалювати жир. З того часу мода на зелену каву поширилася по всьому світу і багато дієтологів взяли цей напій на озброєння. У чому його користь і як він впливає на організм? Розберімося разом.

Користь зеленої кави для здоров’я

Основна відмінність такої кави від звичайної – відсутність обсмажування. Тому в ній такий високий вміст хлорогенової кислоти, яка руйнується за умов високої температури. Ця кислота надає на організм дуже потужний та різнобічний вплив:

  • антибактеріальний;
  • протидіабетичний;
  • знеболювальний.

Вона сприяє зниженню тиску, прискоренню обміну речовин та очищенню організму від вільних радикалів.. Переваги зеленої кави – у її насиченому хімічному складі. Крім хлорогенової кислоти у ній багато пуринових алкалоїдів і дубильних речовин. У комплексі всі ці елементи добре тонізують організм, покращують фізичний стан, активізують розумову діяльність і навіть допомагають при головному болю. З такої кави навіть роблять олії, які активно застосовуються у косметології.

Зелена кава для схуднення стала цілим окремим напрямом у дієтології. Її вживання активізує виведення холестерину, токсинів та шлаків. Вона додає енергії, фізична активність збільшується, а отже, згоряє більше калорій. Це необроблений продукт, тому в ньому багато клітковини, корисної для системи травлення. Також слід зазначити й сечогінний ефект.

Антиоксиданти в зеленій каві беруть участь в оновленні клітин та профілактиці онкозахворювань. Вони допомагають нейтралізувати вільні радикали, що з’являються внаслідок шкідливих звичок, ультрафіолетового сонячного випромінювання та забруднення навколишнього середовища. Говорячи простою мовою, вони допомагають організму відновлюватися. У необсмажених зернах їх навіть більше, ніж у знаменитому зеленому чаї.

Як правильно вибрати зелену каву

Важливо знати, що необсмажені зерна дуже тверді. Для їх якісного помелу потрібна досить потужна кавомолка. Тому є сенс обирати одразу мелений склад. Обов’язково звертайте увагу на колір – якісний продукт має бути не зеленим, а скоріше блідо-фісташковим. Будь-який яскравіший колір може свідчити про те, що зерна чимось додатково обробляли.

Якість зеленої кави на смак визначити досить складно. Річ у тому, що він у нього трохи одноманітний та трав’янистий. Але можна відчути деякі нотки післясмаку:

  • квіткові;
  • медові;
  • фруктові;
  • ягідні.

Всі ці властивості залежать від регіону, в якому вирощена кава. А якщо конкретніше, то від умов клімату, ґрунту та навіть висоти плантації над рівнем моря. Вважається що найкращі сорти зеленої кави – родом з Африки. Саме там найсприятливіші умови для вирощування. В африканській каві багатий післясмак, у той час як у бразильських сортів він більш одноманітний. Загалом, у цьому питанні краще покладатися на власні смаки. Адже комусь подобається міцний напій, а хтось надає перевагу м’якшому смаку.

Основні поради при купівлі включають такий важливий пункт, як упаковка. Добросовісні виробники поміщають продукт у якісну упаковку, яка вакуумується зсередини для оптимального зберігання вмісту. Також вона захищає від ультрафіолетового випромінювання та зовнішнього впливу. Якщо ви бачите, що кава продається «на вагу» або в простенькій упаковці, краще її не купувати.

Приготування та способи вживання зеленої кави

Щоб зробити настій, можна скористатися чашкою. Але при заварюванні в такий спосіб важливо не перетримати порошок у воді, інакше напій вийде надто гірким. Ця ж рекомендація є актуальною і при користуванні френч-пресом. Найоптимальнішим способом приготування вважається турка. Вона забезпечує особливий температурний режим та зручна у користуванні.

Заварювати зелену каву у такий спосіб простіше простого. Процедура складається лише з кількох дій.

  1. Насипати 1-2 чайні ложки меленого складу в турку.
  2. Залити водою (до початку вузької частини).
  3. Варити на повільному вогні до кипіння (але не кип’ятити).

Цукор додавати не рекомендується, але за бажання можна взяти трохи натурального меду. Він трохи розбавить рослинний присмак та гармонійно доповнить основний смаковий профіль.

Багато які рецепти із зеленою кавою допускають використання спецій та прянощів. Якщо ви п’єте цей напій з метою схуднення та користі для організму, можна додати кардамон чи імбир. Не варто забувати, що у складі є кофеїн, тому краще утриматися від вживання у вечірній час. Щоб досягти максимального ефекту у жироспалюванні, пити настій краще за 15 хвилин до їди. Додатково це ще й зменшить апетит.
Зелений кавовий напій рекомендується вживати не частіше за три рази на день. Великі дози можуть спричиняти розлади шлунка.